На 5 юни се проведе конкурс „Учител на годината“ от РУО – София област в Националния дворец на децата, гр. София.
От ОУ „Христо Ботев“, с. Гара Лакатник, по предложение на Директора – г-жа Десислава Младенова, за цялостен принос в развитието на образователното дело в Софийска област и доказан дългогодишен висок професионализъм и всеотдайност към професията през учебната 2024/2025 година, бяха отличени:
г-жа Мая Коцева – старши учител по изобразително изкуство;
г-жа Снежана Митова – старши учител по български език и литература;
г-жа Евгения Вутова – старши начален учител
с приза „Учител на 2025 година от София област“.
Честито, колеги, и благодарим за сърдечната Ви отдаденост!